හෙළරට - විදෙස් පුවත්

ලංකාව ඉහළ මට්ටක ප්‍රංශ නාහිමිගේ ප්‍රසාදය

කොරෝනා වෛරස පාලනයෙන් ලංකාව ඉහළින්ම සිටින බව ලෝක නායකයන් පවා අද පිළිගෙන ඇතැයි ප්‍රංශයේ ප්‍රධාන සංඝනායක,ප්‍රංශයේ ජාත්‍යන්තර බෞද්ධ මධ්‍යස්ථානාධිපති පරවාහැර චන්දරතන නාහිමියෝ හෙළරට පුවත් සේවයට පැවසුහ.


ප්‍රංශයේ සිට හෙළරට පුවත් සේවයට ප්‍රකාශයක් කළ චන්දරතන නාහිමියෝ කියා සිටියේ ප්‍රංශය වැනි දියුණු රටවකවත් අද ලංකාවේ සිදුකෙරෙන ආකාරයේ වෛරස පාලන වැඩ පිළිවෙළක් නැති බවයි.


කොරෝනා වෛරසය අපි හිතනවාට වඩා භයානකයි.ප්‍රංශයේ වෙසෙන ජනතාවට රජය නියම කර තිබෙන්නේ තමන්ගේ නිවෙස්වලටම යෙලා ඉන්න කියලයි. එසේ අනවසරයෙන් එළියටයන අයට යුරෝ 200ක දඩයක් ගහනවා. කොරෝනා වෛරසයෙන් පහුගිය දිනවල දහස් ගණනින් මිය ගියත් මේ දිනවල එහි අඩුවක් දක්නට ලැබුනා.නමුත් ලංකාවේ තරම් මෙහි ⁣වෛරස පාලනය සාර්ථක නැහැ. මුලදි ප්‍රංශයේ මේ රෝගය ගැන වැඩි සැලකිල්ලක් දැක්වුයේ නැහැ.ඒ නිසයි එය වර්ධනය වුනේ.මුඛ ආවරණ පැළදිමට නියම කළෙත් මේ ළගදියි.


මෙහි කටයුතු අනුව බලනවිට ලංකාවේ තත්වය උසස් මට්ටමක තිබෙනවා.පොඩි පොඩි අපහසුකම් විඳගෙන හරි රජයේ සෞඛ්‍ය අංශ ලබාදෙන උපදෙස් නිසිලෙස පිළිපදිමින්, ආත්මාර්ථකාමීව තමන් ගැන පමණක් නොසිතා රට ගැන සිතා කටයුතු කරන.ලෙස ලංකාවේ ජනතාවගෙන් ඉල්ලිමක් කරනවා. ඒ නිසා රජය වෛරස පාලනයට කරගෙන යන වැඩපිළිවෙළට සහයදි එය රටෙන් තුරන් කිරිමට කැපවන ලෙස ලාංකිකයන්ගෙන් පරවාහැර චන්දරතන නාහිමියෝ වැඩිදුරටත් ඉල්ලා සිටිති..

ධර්ම ශ්‍රි තිලකවර්ධන

Related posts

රෝහින්ග්‍යා බෝට්ටුව බංග්ලාදේශයට සේන්දු වෙයි….

Helarata

පෝලන්තේ හෝටල් අැරීමට සුදානම්..

Helarata

පාකිස්තානයේ ගුවන් අනතුරක් …

Helarata

Leave a Comment

Translate »